Naujienos‎ > ‎

VRK samdosi konsultantus, kurie per brangūs JAV valstijoms?

Emilis Dambauskas paskelbė 2011-09-27 22:49   [ atnaujinta 2011-09-27 23:17 ]

šiandien Seime vyks rinkimų modernizavimo konsultantų "Everyone Counts" (EC) spaudos konferencija, kurią organizuoja VRK (spaudos pranešimas).

Kadangi daug domimės elektroniniu balsavimu norime pasiūlyti jums kelis faktus ir klausimus apie šių konsultantų veiklą:

 1. Everyone Counts -- įmonė įsteigta Australijoje, o vėliau persikėlusi į JAV.

 2. Be JAV ir Australijos, 2007 m. ši įmonė yra vykdžiusi internetinio balsavimo pilotinį projektą Svindone (Swindon), Anglijoje. Šio projekto metu EC klaidinančiai pristatė savo atstovą kaip nepriklausomą stebėtoją

  Tikriesiemsms stebėtojams įmonės vadovė neigė informaciją apie nesklandumus, kurių per šiuos rinkimus pasitaikė daug. Po šio projekto internetinio balsavimo bandymai D. Britanijoje buvo pristabdyti.

 3. 2009 m. Havajuose per "Everyone Counts" organizuotą internetinį balsavimą, rinkėjų aktyvumas sumažėjo 83%:
  http://www.kitv.com/politics/19573770/detail.html

 4. 2009 m. Vašingtono valstija JAV (~6 mln. gyventojų) atsisakė šios įmonės paslaugų dėl per didelės galutinės kainos vienam rinkėjui:
  http://www.voteraction.org/print/807
  http://www.votersunite.org/info/WA-PRR-ScopingStrategy.pdf

Kyla klausimas kiek VRK moka šiems konsultantams ir ar racionaliai naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, kai internetinis balsavimas yra (kaip ir anksčiau) neįteisintas.

2009 m. Valstybės kontrolė nustatė, kad VRK kartu su IVPK prie Vyriausybės įgyvendindami balsavimo internetu projektą nenustatė kainos ir naudos santykio:
http://www.vrk.lt/dynamic/files/1364/vrk_is_kontrole.pdf


Comments